28 Aralık 2013

Z Raporu


Gelişmiş ülkeleri dikkatle analiz ettiğimizde hiçbirinin insani değerleri ön planda tutmasıyla, özgürlükle, insana ve bilime yatırım yapmış olmalarıyla gelişmediğini görüyoruz.
Bugün "gelişmiş" olarak nitelenen ülkelerin hepsi başlarına Allah'ın bir lütfu olarak gönderilmiş siyasi parti liderlerinin peşinden koşmakta ve mitinglerde bu kişileri çılgınca destekleyerek bir dediğini iki etmemektedirler.
Dolayısıyla ülkemizin gelişmesini istiyorsak daha çok mitinge gitmeli ve liderlerimizin (daha doğrusu liderimizin) lütfuna daha fazla mazhar olmalıyız, ülkemizin kurtuluş reçetesi budur.
Ayrıca yolsuzluk ve hırsızlık her toplumda meydana gelen, çağın gereği olarak ortaya çıkan hareketlerdir. Bu tip konuları büyütüp krize neden olmak anlamsızdır.
Sanıyor musunuz ki gelişmiş ülkelerde yolsuzluk olmamaktadır? Gelişmiş ülkeler insana dair bu tip hareketleri hoş görmekte ve konuyu derhal kapatmaktadırlar, kol kırılıp yen içinde kalmaktadır.
Velhasıl bize yakışan Allah'ın bize verdiği aklı daha iyi sloganlar bulup daha iyi afişler hazırlamaya yormaktır.
Aksi takdirde bugün İran ve Hindistan bile uzaya taşıt göndermişken bizler onlara bile gıpta ile bakmaya devam ederiz...

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails