16 Şubat 2010

Hocalamak


Biraz ara vermeyegörelim. Kulübün hoca değiştirme hızına yetişme şansımız yok. Son 3 yıldaki 8.hocamız Coşkun Demirbakan oldu. Yeter artık hocaladınız attınız güzelim kulübü diyesim geliyor.
Aynı adı taşıyan insanlar birbirine ne kadar benzeyebilir ya da böyle bir genelleme yapılabilir mi bilmiyorum ama bu adam futbolculuğunda Sakaryaspor forması giyerken Kocaelispor tribünlerine gelip şortunu indirmiş. Teşhirciliğinin yanı sıra alkolü gereğinden fazla seviyor oluşu da başka bir özelliği. Diyarbakırspor'u Süper Lig'e çıkarmışlığı ve uzunca zamandır Bank Asya takımlarının şehirlerinde Evliya Çelebi misali gezmişliği var. İşin aslı boşverin hepsini paramız kalmadı, hoca da kalmadı mezattan onu bulduk işte işin özeti bu. "Bu kadar kısa sürede bu kadar çok hoca değiştirmeye rağmen hala ortada gözle görülür bir gelişme yoksa bu durum sorunun hocada olmadığının göstergesi değil midir?" sorusu ancak ilkokul seviyesinde bir kompozisyon sınav sorusu olur. O yüzden bu bölümü yorumsuz geçelim.
14 Şubat'ta sevgilimizle buluşuyoruz sloganlarıyla gittiğimiz ve maraton tribünü bileti bittiği için kale arkasından izlemek zorunda kaldığımız maçta Samsunspor'a 4-0 yenildik. Yeni takımı ilk kez canlı izledim demek isterdim ama izlediğim takım maalesef pek "canlı" değildi.
İlk yarı fena değildik aslında ama kaçan birkaç golün ardından zaten diken üstünde olan yetenek fakiri futbolcularımız maçı koyverdiler gitti. Samsun bir kontra atakla golü de bulunca bizimle birlikte takım da düştü. İkinci yarı başlar başlamaz 2, ardından 3.gol geldi ne sabır kaldı ne moral, kalktım gittim. Bütün maçın özeti bu.
Bu arada Maraton tribünü sahaya sırtını dönünce aklıma Süper Lig'de iken oynadığımız Ankaragücü maçı geldi. O maçta da "oyna, oyna, oynasana lan!" tezahüratı yapılmıştı ama aradaki fark o zaman sorunun yönetimde değil futbolcularda olduğu bu kadar belirgin değildi hatta futbolcular belki de kulübün en suçsuz isimleriydi. Hadi şimdi Başkan Muammer Çelik bütün herşeyini Kocaelispor için feda etti, yaptığı fedakarlığın verdiği emeğin su götürür yanı yok. Serhan ne yapmıştı ki diye hafızamı yokladım, aklıma birşey gelmedi. O yüzden bu protestoyu pek ciddiye almadım, güldüm sadece.
Kocaelispor ile ilgili haberleri, burada ya da diğer Körfezli bloglarda yazılanları okuyunca ne biçim takımsınız arkadaş, lanetli misiniz nesiniz, hiçbirşey mi doğru gitmiyor diye düşünenler olabilir. Öyle değil uzun -bilemiyorum belki de çok uzun- vadeli düşündüğümüzde düzelme ihtimali olan olaylar da var. Örneğin Başkan Muammer Çelik Kocaelispor'la ilgili her konuda olduğu gibi altyapı konusunda da çok hassas. Bu konuda ciddi bir çalışma yapmayı planlıyor. Bu çalışma geleceğimizi kurtaracak en önemli proje olabilir. Bunun dışında uzun vadede yeni maddi kaynakların ortaya çıkması da olası. Belki bu seneyi de kaybedecek olsak da bir zaman sonra eski günlere dönme ihtimalimiz yok değil. Ömrümüz yeterse belki de Süper Lig'de can yakma potansiyeli olan bir Körfez daha görebiliriz.
Samsun maçındaki futbolu görünce bu yılı kafamda bitirdim bile diyebilirim ama çıkmayan candan umut kesilmez edebiyatına da çok alıştık, düştük herşey bitti demeye de ne dil ne gönül elvermiyor zaten, o zaman biz herşeye rağmen bakalım neler olacak diyerek bekleme modunda devam edelim.
Bakalım neler olacak??

2 yorum:

KANDIRALI dedi ki...

genç veremliler diye tribünde geyiğine yaptığımız grup adı tam takıma yakışır oldu. tüm takım veremli gibiyiz. altyapı filan kendimizi kandırıyoruz gibi hiçbir şey doğru gitmiyor bu takım için.
kaybedilmiş bir yıl diye düşünürken acaba gençler oynasa mıydı? diye düşünüyorum. muammer çelik için üzülüyorum kendini heba etti ona yazık oldu. bu tribünler bikaç haftaya onuda yuhlayabilirler. gerçi serhan gürkan'a yapılması gereken protestoyu futbolculara yapmışlardı zamanında. şimdi yine sırada o var. futbolculara protesto. lanet olsun umutlanacak bir ışık yok. Coşkun Demirbakan da nasıl bir adammış kabul etmiş. bir hafta sonra onu da gönderirlerse ne olacak? iyice saçmaladık be.

Robaggio dedi ki...

valla normal yorumlanabilecek şeyler yaşamıyoruz..sinekten yağ çıkarmak gerektiği için de altyapıdan medet umuyoruz işte ne yapalım...
Haftaya da başka hoca gelirse çok şaşırmam zaten Kayhan Çubuklu'nun adı geçmeye başladı yine..Coşkun gider Kayhan boşluğu doldurur bizim kaderimiz yine aynı kalır...

Related Posts with Thumbnails